Костянтин Кривопуст смарт – контракт з’явилися в блокчейні біткойнів

На руссом языке

Костянтин Кривопуст смарт – контракт з’явилися в блокчейні біткойнів
Костянтин Кривопуст смарт – контракт з’явилися в блокчейні біткойнів

Для блокчейну Bitcoin почалася нова ера.

Минулого тижня трупа розробників розгорнула набір смарт-контрактів Uniswap безпосередньо в блокчейні Bitcoin, повідомляє ua2day.

Uniswap — це децентралізована біржа криптовалют (DEX), яка працює на кількох блокчейнах із підтримкою смарт-контрактів. таких як Ethereum і Polygon, і працює на основі смарт-контратів автоматизованого маркетмейкера (АММ).

Згідно з @punk3700, новий DEX на основі біткойнів під назвою Trustless Market дозволяє своїм користувачам обмінювати так звані «токени Smart BRC-20», забезпечувати ліквідність і отримувати комісію за транзакції в розмірі 2% і випускати нові токени Smart BRC — 20. один із розробників DEX 4

BRC — 20 — це новий стандарт токенів на основі біткойнів, який дозволяє користувачам записувати інформацію в кожен сатоші, який є найменшою одиницею номіналу ВТС — на один біткойн припадає 21 мільйон сатоші.

Згідно з веб-сайтом Trustless Market.  “Smsrt BRC-20 є першими розумними контрактами, розгорнутими на біткойнах».

«Вони працюють точно так. як запрограмовано, без будь-якої можливості шахрайства, втручання третіх сторін або цензури». — додається в протоколі, вказуючи, шо їх можна випустити «практично за будь-шо: криптовалюту, частку в компанії, право голосу в DAO, і більше”.

«DeFi приходить до @Віtсоіп… І ми дуже раді бути частиною цього руху». — сказав @punk3700.

Біткойн входить у DeFi

Розгортання смарт-контрактів АММ на біткойнах знаменує його офіційну появу як розумного ланцюга, незалежно від того, чи планували його творці та найактивніші прихильники використовувати його як таку.

До появи протоколу Ordinals наприкінці минулого року, який представив написи на основі тексту та зображень у блокчейні біткойнів. стандарт токенів BRC — 20 у березні, а тепер і розумні контракти, використання біткойнів у децентралізованих фінансах (DeFi) було обмеженим.

Токенізовані версії криптовалюти, такі як Wrapped Віїсоіп (WBTC) на блокчейні Ethereum. намагалися з неоднозначним успіхом розкрити потенціал DeFi найбільшої у світі криптовалюти.

Крім того, останнім часом було багато хвилювання щодо рішень для масштабування біткойн рівня 2 із підтримкою смарт-контрактів. таких як Stacks.

Але протокол Trustless Market цілком може стати першим із кембрійського вибуху нових dApps, які будуть розгорнуті безпосередньо на блокчейні Віtсоіn.

І, безумовно, є попит на Віtсоіn DeFi.

За словами @punk3700. через три дні після розгортання протоколу на біткойнах  Trustless Market уже перевищив 500 000 доларів США.

Тим часом ринкова капіталізація (звичайних) токенів BRC-20 нещодавно перевищила 1 мільярд доларів, хоча з тих пір вона впала приблизно до 500 мільйонів доларів, згідно з BRC-20 .io.

Чи стане біткойн електростанцією DeFi?

Його перші дні для DeFi на біткойнах.

Але @punk3700 порівняв поточний момент із Uniswap у 2018 році, коли протокол щойно був запушений у блокчейні Ethereum.

З 2018 року смарт-контракта АММ з використанням DEX. таких як Ethereum, були в авангарді вибуху додатків DeFi на Ethereum та інших розумних мережах.

Однією з перешкод для біткойна, який потенційно може піти цим шляхом, є відсутність у блокчейні можливостей обробки транзакцій, шо також продовжує заважати Ethereum.

Однак, на відміну від Ethereum, біткойн не має планів або дорожньої карти щодо оновлення свого протоколу для збільшення пропускної здатності транзакцій.

Таким чином, рішення ятя масштабування рівня 2, такі як Stacks, можуть мати ключове значення, якщо біткойн або, принаймні, зона суверенітету біткойна (тобто протоколи, такі як Stacks, які покладаються на його базовий механізм консенсусу), стануть потужним центром DeFi.

Криптовалюта біткоїн у небезпеці — розробники вже складають план порятунку BTC

Подписывайтесь на новости "Деньги в интернете" в Telegram или Viber