Роберт Кійосакі назвав біткоїн шахрайством

RU

Американський бізнесмен Роберт Кійосакі зробив чергову заяву щодо біткоїна. Він вважає, що інвестиції в криптовалюту можуть нести великі ризики, хоч і не виключають значного прибутку.

Автор відомого твору в галузі економіки «Багатий тато, бідний тато» Роберт Кійосакі заявив, що біткоїн може у результаті виявитися шахрайством. Втім, він переконаний, що у цьому сенсі електронна валюта нічим не відрізняється від популярних серед інвесторів валют – долара, євро чи юаня, повідомляє today.ua.

Однак, бізнесмен каже, що є великим ентузіастом криптовалюти, і переконаний, що вона зростатиме в ціні. Він висловив жаль, що не купив більше біткоїнів, коли ціна на них була значно нижчою.

Роберт Кійосакі попереджає своїх читачів, що біткоїн може виявитися чимось на кшталт схеми Понци. Це фінансовий термін, що виражає шахрайську схему, коли із клієнтами розплачуються не реальним прибутком, а інвестиціями від нових учасників схеми.

Простіше кажучи, біткоїн, на думку Кійосакі, може бути наймогутнішою фінансовою пірамідою, яка несе колосальні ризики для покупців криптовалюти.

«На біткоїн поширюється закон Меткалфу — закон про силу мереж. Сила біткоїна, долара США, мереж мобільного зв’язку та компаній мережевого маркетингу залежить саме від мережевої взаємодії людей. Ось чому закон Метклафу важливий», — каже Роберт Кійосакі.

Закон Метклафа у фінансовому світі, якщо його описати просто, показує залежність прибутку в «піраміді» від числа її учасників. При цьому чим більше учасників, тим більший прибуток.

Роберт Кійосакі вважає, що альткоїни (всі криптовалюти крім біткоїна – ред.) влаштовані за такою ж схемою. Але ті, які не керуються Законом Метклафа, приречені на забуття та несуть сьогодні ризики своїм інвесторам. Втім, він не виключає, що деякі з них зможуть досягти такого ж успіху як біткоїн, за умови правильного підходу до справи.

Подписывайтесь на новости "Деньги в интернете" в Telegram или Viber