Розшифровуємо криптосленг топ сленгових термінів у криптоіндустрії

Криптовалютна індустрія має свій власний сленг і специфічні терміни, які використовуються у спілкуванні та обговоренні. Розглянемо кілька популярних сленгових термінів, якими користуються крипто інвестори та трейдери, інформує MARKETER.UA.

Розшифровуємо криптосленг топ сленгових термінів у криптоіндустрії
Розшифровуємо криптосленг топ сленгових термінів у криптоіндустрії

HODL

Стратегія роботи з крипто валютами, коли ви купуєте монети для їх довгого володіння. Вона припускає, що куплена монета на протязі декількох років виросте в ціні, незважаючи на падіння вартості зараз.

FOMO

“Fear of Missing Out” означає страх пропустити вигоду. У контексті криптовалют, це відчуття, яке спонукає інвесторів купувати активи через побоювання, що їхня ціна зросте.

FUD

“Fear, Uncertainty, Doubt” — це термін, який використовується для опису дій чи повідомлень, спрямованих на створення страху, невизначеності і сумнівів щодо криптовалют або проєктів.

Altcoin

Всі криптовалюти, крім Bitcoin, називаються “альткоінами” (alternative coins).

Blockchain

Це реєстр, який забезпечує надійну і безпечну технологію для зберігання та передачі інформації в криптовалютних мережах.

ICO

“Initial Coin Offering” — це процес залучення фінансування для нового криптопроєкту шляхом продажу токенів інвесторам.

Whale (Кит)

Гравець, який має великий обсяг криптовалюти і, таким чином, може впливати на ціни на ринку.

Pump and Dump

Ситуація, коли група осіб завищує ціну криптовалюти (pump) і потім швидко її продавати (dump), отримуючи прибуток за рахунок недосвідчених інвесторів.

ATH

“All-Time High” — це максимальна ціна, яку криптовалюта досягала на протязі всього її існування.

Bear Market і Bull Market

Bear market — це період падіння цін на ринку, а bull market — період зростання цін.

Bagholder

Інвестор, який тримає велику кількість криптовалюти, що втратила вартість.

Smart Contract

Самовиконуючий контракт, який програмується для виконання певних умов на блокчейні.

Tokenomics

Вивчення та аналіз економічних параметрів криптовалютного токену, таких як обсяг емісії, дистрибуція, вартість і використання.

Mining

Процес створення нових блоків та транзакцій у блокчейні, який вимагає обчислювальних ресурсів.

Mooning

Раптове і значне зростання ціни криптовалюти.

REKT

Опис втрати значних коштів в результаті негативних рухів на ринку.

DYOR

“Do Your Own Research” — заклик до самостійного дослідження інвестиційних можливостей перед прийняттям рішення.

Cold Wallet і Hot Wallet

Cold wallet — це зберігання криптовалюти офлайн (наприклад, на апаратних гаманцях), а hot wallet — онлайн-гаманець, який доступний з Інтернету.

Staking

Збереження криптовалюти на гаманці для підтримки операцій мережі та отримання винагороди.

Токен (Token)

Цифровий актив, який побудований на базі іншого блокчейну, такий як Ethereum. Токени можуть представляти різні активи, включаючи криптовалюту або права голосу.

Приватний ключ (Private Key)

Секретний код, який дозволяє вам доступ до вашого криптовалютного кошелька.

Публічний ключ (Public Key)

Код, який використовується для отримання криптовалюти на вашу адресу.

Консенсус-алгоритм (Consensus Algorithm)

Метод, яким мережа блокчейн вирішує питання щодо транзакцій і підтвердження блоків.

Відкритий код (Open Source)

Програмне забезпечення або проєкт, код якого доступний для громадського використання і модифікації.

Фіатна валюта (Fiat Currency)

Традиційна валюта, така як долари, євро або інші офіційно визнані гроші.

Децентралізована Фінансова Система (DeFi)

Фінансові послуги і продукти, які базуються на блокчейні і працюють поза традиційними фінансовими інститутами.

Атака 51% (51% Attack)

Сценарій, коли один майнінг-пул чи група майнерів отримує більше половини обчислювальної потужності мережі і може контролювати транзакції.

CZ

Це нік власника Бінанс, повні ініціали особи — Changpeng Zhao. Це публічна людина та відомий експерт в області криптовалюти, в інтернеті можна знайти його інтерв’ю та виступи.

Спот

Можна зустріти два значення цього слова:

  1. Спот (Spot) на фінансових ринках зазвичай вказує на моментальну купівлю або продаж активу (наприклад, валюти, товари, акції) на поточному ринковому курсі з виконанням у найближчий можливий момент, зазвичай в рамках 2-х робочих днів. Це відрізняється від форвардних або ф’ючерсних контрактів, де угода про купівлю або продаж активу укладається на певну дату в майбутньому за фіксованою ціною.
  2. Спот-торгівля (Spot Trading) — це процес купівлі та продажу криптовалют або інших активів на фінансових ринках за поточними ринковими цінами. Спот-торгівля криптовалютами включає в себе обмін цифровими активами на їхній актуальній ціні з метою отримання прибутку або інвестування.

Лістинг/Делістинг

Це терміни, які використовуються на економічному та фондовому ринку і тлумачаться, як:

  1. Лістинг — це процес включення акцій або цінних паперів певної компанії на фондову біржу. Коли компанія виходить на фондовий ринок, її акції стають доступними для торгівлі на біржі. Цей процес дозволяє компанії залучити капітал, реалізувати акції та забезпечити прозорість та легкість торгівлі їхніми цінними паперами.
  2. Делистинг — це процес вилучення акцій або цінних паперів компанії з фондової біржі. Це може статися з різних причин, таких як злиття чи поглинання компанії, банкрутство, недотримання вимог біржі, низька ліквідність цінних паперів тощо. Після делистингу акції компанії більше не торгуються на біржі, і вони можуть бути доступні для торгівлі лише на позабіржових ринках, якщо їхні власники вирішать продавати їх.

Лаунч

Подія, коли новий токен виходить на ринок та стає доступним для операцій з ним.

ФРС

В криптовалютній сфері це поняття може означати дві речі, треба дивитися на контекст, щоб зрозуміти про що йде мова. ФРС може означати:

  1. Federal Reserve System (Федеральна система резервів, ФРС) центральний банк США. У контексті криптовалют, ФРС може впливати на криптовалютний ринок своєю грошовою політикою та регуляцією, включаючи рішення про випуск цифрової валюти центрального банку (CBDC).
  2. Фонд розробки (Development Fund, FRS). Фонд розробки призначений для фінансування подальшого розвитку, підтримки розробників та сприяння інноваціям в рамках конкретного блокчейн-екосистеми.

Хешрейт

Хешрейт (або хеш-швидкість) — це вимірювання потужності обчислювального обладнання, яке використовується для майнінгу криптовалют, таких як Bitcoin, Ethereum та інші. Цей термін використовується для визначення кількості хешів (обчислювальних операцій) на секунду, які може обробити конкретне обладнання чи майнінговий пул.

Закрити блок

Поняття “закрити блок” (англ. “closing a block”) в криптовалютному секторі, зазвичай, використовується в контексті Lightning Network, яка є розширенням для блокчейнів, таких як Bitcoin і Litecoin. Lightning Network призначена для розрахунків і мікроплатежів і дозволяє виконувати транзакції поза блокчейном, зменшуючи навантаження на основний блокчейн.

“Закрити блок” означає завершити сесію між двома або більше користувачами Lightning Network і підсумувати всі їхні транзакції, включені в цю сесію. Після закриття блоку усі транзакції між цими користувачами фактично фіксуються в блокчейні основної криптовалютної мережі, і баланси користувачів оновлюються відповідно до результатів цієї сесії.

Основна мета “закриття блоку” в Lightning Network полягає в зменшенні комісій за транзакції та підвищенні швидкості обробки операцій, оскільки вони відбуваються поза основним блокчейном. Такий підхід дозволяє досягти масштабованості блокчейну і підтримувати більше транзакцій без перевантаження головного ланцюжка.

Спотовий ETF

Спотовий ETF (Exchange-Traded Fund) — це вид біржового фонду, який відображає рух цін активів в реальному часі, а не використовує похідні інструменти чи ф’ючерси для реплікації цінової динаміки. Спотові ETF дозволяють інвесторам отримувати доступ до різноманітних активів, таких як акції, облігації, сировина, підприємства індекси і інші, та торгувати ними на біржі, подібно до акцій.

Булран

Булран ( переклад з англійської — забіг биків) на фінансовому ринку означає період, коли цінність конкретного активу постійно зростає. Булран порівнюють з золотою лихоманкою, коли ростуть ціни, з’являються нові проєкти та йде активна торгівля. Потім ринок насичується і йде на спад, ціни падають на 20% і більше, настає «ведмежа» фаза, коли інвестори налаштовані песимістично. Якщо добре розумітися на крипто валюті, то ознаки початку Булрану можна побачити за декілька місяців до того, як він почнеться.

Stock-to-Flow

Stock-to-Flow (S2F) — це економічна модель, яка використовується в аналізі криптовалют та особливо в біткоїні. Ця модель досліджує співвідношення між загальним запасом активу (стоком) і річним приростом нових одиниць цього активу (потоком). S2F визначає, скільки разів поточний запас активу перевищує щорічний приріст нових одиниць.

Long позиції

“Long” позиція (або “довга” позиція) — це інвестиційна позиція, в якій інвестор сподівається на зростання ціни активу в майбутньому, з метою отримання прибутку від подальшого підвищення вартості цього активу.

Shirt позиції

Short позиція (або “коротка” позиція) — це інвестиційна позиція, в якій інвестор спекулює на зниження ціни активу в майбутньому. Для цього інвестор “видає в позику” актив, яким він не володіє (наприклад, акції чи інші цінні папери), і продає цей актив на відкритому ринку з метою купити його назад за меншу ціну в майбутньому. Різниця між ціною продажу і ціною покупки становить прибуток інвестора.

NFT

NFT — це абревіатура від “Non-Fungible Token” (Невзаємозамінний токен). Це унікальний цифровий актив, який представляє унікальну власність чи право власності на цифровий об’єкт або актив, використовуючи технологію блокчейн.

HAMAHA

Трейдер США, який працює з 2000-х років та робить прогнози на криптовалютному ринку. Зараз інвестори розбирають на меми його відео та роблять з точністю навпаки його словам. Справа в тому, що його прогнози збуваються неправильно або не так, як того очікують інвестори. Хамаха (справжнє ім’я Максим) — це своєрідний КВК-шник криптовалютної сфери.

Перед тим, як почати працювати на криптовалютному ринку і займатися інвестиціями, треба вивчити основні терміни індустрії та розібратися, як вона працює.

Подписывайтесь на новости "Деньги в интернете" в Telegram или Viber